Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Puławy: Księgowa nie dała się oszukać fałszywemu policjantowi

Data publikacji 29.01.2019

Tym razem nie do babci lub dziadka, a do księgowej prowadzącej biuro rachunkowe w Puławach zadzwonił oszust, który podając się za policjanta chciał ją oszukać. Na szczęście kobieta nie dała się zwieść fałszywemu komisarzowi i zgłosiła sprawę na Policję. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, zwłaszcza gdy w grę wchodzą podejrzane transakcje pieniężne.

Wczoraj w Puławach doszło do nietypowej próby oszustwa. Tym razem ofiarą miała paść księgowa – właścicielka biura rachunkowego. Na telefon stacjonarny jej firmy zadzwonił mężczyzna, który przedstawi się jako komisarz, funkcjonariusz Policji, którego wydział rozbił właśnie grupę przestępczą zajmującą się wykradaniem danych osobowych i dokumentów tożsamości. Mężczyzna poinformował księgową, że ktoś wykradł jej dane i na ich podstawie wziął kredyt w banku na prawie 70 tys. zł. Jak twierdził, jego wydział zatrzymał sprawcę tego przestępstwa i zaczął namawiać kobietę do udziału w policyjnej akcji.  

Na szczęście kobieta nie dała się zwieść oszustowi. Od razu zorientowała się, że nie dzwoni do niej prawdziwy policjant i zakończyła rozmowę. Bezpośrednio po niej poinformowała o sytuacji dyżurnego puławskiej jednostki. Wczorajsze zdarzenie pokazało, że oszuści są coraz bardziej zdesperowani i rozszerzają krąg osób, które próbują oszukać i wzbogacić się ich kosztem.

UWAGA!!! Apelujemy o ostrożność w kontaktach z osobami, których nie znamy. Nasza czujność i ograniczone zaufanie może uchronić Nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Pamiętajmy, iż policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach spraw, które prowadzą. Gdy ktoś dzwoni w takich sprawach i masz podejrzenie, że może to być oszustwo, powiadom najbliższą jednostkę Policji lub dzwoń pod nr alarmowy 112.   

E.R.K.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.25 MB)

Powrót na górę strony