Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wskaźnik laserowy jako celownik! Policjanci zatrzymali 24-latka, który z wiatrówki strzelał do ludzi

Data publikacji 29.01.2019

Stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali mężczyznę, który strzelał z wiatrówki do ludzi. 24-latek przytwierdził wskaźnik laserowy do lufy broni, co miało służyć jako celownik. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Na jednej z dzierżoniowskich ulic padły strzały i słyszalny był głuchy odgłos oraz świst. Mężczyzna idący wraz z żoną, poczuł ukłucie w okolicach klatki piersiowej. Pokrzywdzony domyślił się, że ktoś strzelał z wiatrówki. Wytypował także miejsce skąd do nich celowano. O sprawie zostali powiadomieni policjanci.

W wyniku podjętych przez stróży prawa działań został ustalony i zatrzymany podejrzany w tej sprawie 24 - latek. Mężczyzna tłumaczył, że gdy strzelał z wiatrówki, był mocno pijany. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli wiatrówkę. Co ciekawe, do lufy był przytwierdzony wskaźnik laserowy, który miał pełnić funkcję celownika.

Mężczyzna już usłyszał zarzut narażenia dwóch osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia.

(KWP Wrocław / tb)

Powrót na górę strony