Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzali do obiegu fałszywe banknoty

Data publikacji 29.01.2019

Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 4 osoby podejrzane o posiadanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów. Policjanci w aucie, pod tapicerką znaleźli i zabezpieczyli ponad 150 podrobionych banknotów. Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

W sobotę, 26.01.2019 r., kilkanaście minut po godzinie 21.00, dyżurny katowickiej policji został powiadomiony przez właściciela jednego ze sklepów, że chwilę wcześniej 3 mężczyzn zapłaciło za zakupy banknotami 100 złotowymi, które budziły wątpliwość co do ich autentyczności. Na miejsce pojechali wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Chwilę później na ulicy Daszyńskiego namierzyli samochód, w którym siedziało 3 mężczyzn i kobieta. Podczas przeszukania osób oraz pojazdu policjanci znaleźli fałszywki, które były ukryte pod tapicerką. Łącznie zabezpieczono ponad 150 podrobionych banknotów o nominale 100 zł. Zatrzymane osoby to obywatele Gruzji, 3 mężczyzn i kobieta, w wieku od 27 do 30 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj, 28.01.2019 r., zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Katowice Południe. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przestawienie zatrzymanym łącznie 7 prokuratorskich zarzutów dot. puszczenia w obieg oraz posiadania fałszywych banknotów. Decyzją Sądu Rejonowego Katowice Wschód wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Południe. Śledczy ustalają teraz czy zatrzymane osoby mają związek z innymi podobnymi przestępstwami.

(KWP w Katowicach / mw)

  • zabezpieczone fałszywe banknoty
  • zabezpieczone fałszywe banknoty
  • zabezpieczone fałszywe banknoty
Powrót na górę strony