Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia po służbie uratowali ludzkie życie

Data publikacji 29.01.2019

Dzięki bohaterskiej postawie policjantów z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze w czasie wolnym od służby pomogli wydostać się starszej kobiecie z płonącego mieszkania. Nawet przez moment nie zawahali się, aby pomóc i uratować ludzkie życie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 25.01.2019 r., tuż przed godziną 23:00, wówczas będący w czasie wolnym od służby st. post. Wojciech Mikulski i st. post. Patryk Sławiński z bydgoskiego Śródmieścia, przejeżdżając autem ul. Grunwaldzką w Bydgoszczy, zauważyli w jednym z budynków wydobywający się dym. Policjanci zatrzymali się, aby sprawdzić co się dzieje.

Na miejscu rozpytali postronne osoby. Okazało się, że służby ratunkowe zostały już powiadomione. Natomiast dowiedzieli się, że na ostatnim piętrze kamienicy, tam gdzie jest pożar, najprawdopodobniej znajduje się starsza kobieta. Funkcjonariusze natychmiast weszli do budynku. Gęsty dym ograniczał im widoczność. Policjanci użyli latarek w telefonie i dotarli do drzwi mieszkania, w którym był pożar.

Tam o pomoc wołała starsza kobieta. Funkcjonariusze pomogli wyjść kobiecie z korytarza, a następnie na podwórko, gdzie została już przekazana przybyłym na miejsce służbom. To jednak nie był koniec ich pomocy. Policjanci pomagali w zabezpieczaniu miejsca zdarzenia nie dopuszczając postronnych osób w obszar działań straży pożarnej.

Należy podkreślić, że st. post. Wojciech Mikulski i st. post. Patryk Sławiński choć byli po służbie, zachowali pełen profesjonalizm i odwagę, dzięki czemu uratowali to co najcenniejsze ze wszystkich wartości - ludzkie życie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony