Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta miała wypadek na stoku narciarskim - z pomocą ruszył policjant przebywający na urlopie

Data publikacji 30.01.2019

Komendant Komisariatu Policji w Skwierzynie nadkomisarz Łukasz Kowalski przebywając z rodziną na urlopie w górach pomógł kobiecie, która podczas zjazdu ze stoku miała wypadek. Połamała miednicę. Policjant ruszył jej z pomocą. Udowodnił, że rotę przysięgi wypełnia się wszędzie, bez względu na to gdzie się przebywa.

Nadkomisarz Łukasz Kowalski podczas pobytu z rodziną w górach na feriach zimowych, oddawał się szusowaniu po stokach. Podczas jednego ze zjazdu zauważył kobietę, która upadła i leżała twarzą do śniegu. Nie mogła wstać o własnych siłach. Policjant nie zastanawiając się ruszył jej z pomocą. Poszkodowana uskarżała się na ból, nie mogła się ruszać. Każdy jej ruch był ogromnym wyzwaniem. Co gorsza nie mogła wyciągnąć telefonu komórkowego z kieszeni kurtki, aby wezwać pomoc. Na domiar wszystkiego rodziny nie było w pobliżu, ruch na stoku duży, słupek rtęci wskazywał -12 stopni Celsjusza. Nie ryzykując, policjant podjął decyzję, aby nie ruszać kobiety i wezwał natychmiast ratownika ze stoku, a następnie Pogotowie Ratunkowe.

Jak się później okazało kobieta miała połamaną miednicę. Sama nie poradziłaby sobie na stoku.  Obok leżącej kobiety na śniegu przejeżdżali narciarze i nikt nie zainteresował się jej losem. Nie bądźmy obojętni na ludzi obok nas, czy to będzie stok górski czy ulica w mieście. Nadkom. Łukasz Kowalski dał świadectwo prawdziwego policjanta.

 

młodszy aspirant Agnieszka Żyża

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

 

 

Powrót na górę strony