Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzionego w Niemczech opla oraz zatrzymali złodzieja

Data publikacji 30.01.2019

Policjanci z komisariatu w Pieńsku zatrzymali mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o kradzież opla. Samochód został skradziony w połowie stycznia z terenu parkingu przy lotnisku w Niemczech. Dodatkowo w jego piwnicy, mundurowi znaleźli narkotyki, 7 kompletów tablic rejestracyjnych oraz tzw. „łamaki” służące do kradzieży pojazdów. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 15 lat więzienia.

Stróże prawa z Pieńska w wyniku prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu, zatrzymali mieszkańca gminy Węgliniec. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież osobowego opla z terenu parkingu przy jednym z lotnisk w Niemczech. Pojazd został skradziony w połowie stycznia tego roku i odnaleziony na terenie gminy Węgliniec. Przeszukując jego piwnicę policjanci znaleźli marihuanę, tzw. „łamaki” służące do kradzieży pojazdów oraz 7 kompletów tablic rejestracyjnych, z których 6 pochodzi z kradzieży na terenie Niemiec.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Podejrzany już wcześniej popełniał przestępstwa przeciwko mieniu, za które trafił do więzienia, więc działał w warunkach tzw. „recydywy”. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat za kratami.

(KWP Wrocław / tb)

Powrót na górę strony