Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z Nakła w czasie wolnym, wspólnie z mundurowymi z Kcyni, zatrzymali sprawców włamania

Data publikacji 30.01.2019

Policjantka z komendy powiatowej w Nakle nad Notecią w czasie wolnym od służby, wspólnie z patrolem z kcyńskiego komisariatu, zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednej z firm i kradzież pieniędzy. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (28.01.19) po 22.00. Nakielska policjantka, przejeżdżając obok jednej z kcyńskich firm, zauważyła, że na jej terenie przebywają osoby, które prawdopodobnie włamują się do pomieszczeń biurowych. O swoich podejrzeniach mundurowa niezwłocznie poinformowała dyżurnego, który na miejsce skierował patrol z pobliskiego komisariatu w Kcyni. Policjanci weszli na teren firmy i wspólnie z funkcjonariuszką zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy mieli przy sobie skradzioną chwilę wcześniej gotówkę.

Zatrzymani, 21-letni nakielanin oraz 24-letni mieszkaniec gminy Kcynia trafili do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że w procederze brali udział jeszcze dwaj mężczyźni. Obaj (25 i 26l.) zostali zatrzymani następnego dnia (29.01.18).

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego policjanci przedstawili podejrzanym zarzuty kradzieży z włamaniem. Niebawem sprawa zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o karze dla mężczyzn. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo, o które są podejrzani można orzec karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Ponadto, 21-letni mieszkaniec Nakła, w związku z nakazem doprowadzenia wydanym przez nakielski sąd, prosto z policyjnego aresztu trafił do zakładu karnego celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony