Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za pomoc w odnalezieniu mieszkanki Chełmży

Data publikacji 30.01.2019

Komendant Miejski Policji w Toruniu podziękował Pani Grażynie i jej córce za pomoc w odnalezieniu poszukiwanej mieszkanki Chełmży. W liście gratulacyjnym Komendant wyraził podziw dla ich postawy, która winna być wzorem do naśladowania.

Przypomnijmy: o zaginięciu 40-latki policjanci z Chełmży, gdzie mieszkała kobieta zostali poinformowani tydzień temu (23.01.19). Z relacji zgłaszającej rodziny wynikało, że miała ona po porannej mszy spotkać się z mamą oraz bratem i razem z nimi wrócić do domu. Kobieta jednak nie przyszła na spotkanie, a z tej racji, że wymaga stałej opieki i przyjmuje leki bliscy natychmiast zwrócili się o pomoc do policjantów. 

Następnego dnia (24.01.19) opublikowaliśmy dane poszukiwanej i jej wizerunek z prośbą o pomoc w odnalezieniu. Komunikat ten zamieściliśmy też na jednym z popularnych portali społecznościowych i to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Jeszcze tego samego dnia policjanci otrzymali informację z miejscowości Grabówiec, znajdującej się pomiędzy Wąbrzeźnem a Brodnicą. Zatelefonowała ekspedientka jednego z tamtejszych sklepów, która rozpoznała kobietę, bo ta weszła się ogrzać. Podczas rozmowy przyznała, że idzie do Brodnicy, a potem zamierza udać się do Warszawy. Z tej racji, że kontakt z 40-latką był trochę utrudniony po jej wyjściu ekspedientka zatelefonowała do córki i opowiedziała historię, która jej się przydarzyła. Ta natomiast skojarzyła, że czytała w internecie o poszukiwaniach i poprosiła mamę, aby opowiedziała jej, jak wyglądała nieznajoma. Okazało się, że wszystkie dane pasują do zaginionej 40-latki. Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer 112 i poprosiła o połączenie z dyżurnym komisariatu w Chełmży.

Gdy policjanci otrzymali tę informację ruszyli w kierunku wskazanej miejscowości. Gdy tam dojeżdżali zobaczyli stojącą na przystanku autobusowym przy drodze krajowej nr 15 kobietę. To była właśnie poszukiwana 40-latka. Kobieta została bezpiecznie odtransportowana do miejsca zamieszkania. 

Wczoraj (29.01.19) w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Małgorzata Jorka w imieniu  Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego podziękowała Pani Grażynie i jej córce za pomoc.

"Ufam, że godna naśladowania wrażliwość obu Pań i prawidłowo ukształtowana postawa społeczna będą cechowały dalsze życie i przyczynią się w przypadkach temu podobnych do propagowania prawidłowych reakcji wśród mieszkańców naszego regionu. Raz jeszcze dziękujemy za udzieloną pomoc." napisał w liście gratulacyjnym Komendant Miejski.

Powrót na górę strony