Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starsza kobieta uratowana przez funkcjonariuszy przed wychłodzeniem

Data publikacji 31.01.2019

Szybka interwencja policjantów uchroniła starszą kobietę od wychłodzenia organizmu. Kobieta w nocy przy ujemnej temperaturze błąkała się przez kilka minut w centrum miasta w kapciach i bez ciepłego ubrania. Gdyby nie informacja od pracownika Straży Miejskiej, który zauważył seniorkę na monitoringu miejskim, sytuacja mogłaby skończyć się tragicznie. Pamiętaj, nie bądź obojętny, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Legniccy policjanci zostali powiadomieni przez pracownika Straży Miejskiej, który obsługuje monitoring miejski, o zauważonej błąkającej się w centrum miasta starszej pani, która nie miała ciepłego ubrania i butów. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce. Sytuacja była poważna z uwagi na ujemną temperaturę, która stanowiła zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia kobiety. Brak reakcji mógłby skończyć się dla niej tragicznie. Po przybyciu na miejsce policjanci zaopiekowali się seniorką, która była zdezorientowana i nie wiedziała gdzie się znajduje. Ustalono dane kobiety oraz jej adres zamieszkania. Policjanci bezpiecznie odwieźli ją do domu.

Jak się okazało, starsza pani będąc w swoim mieszkaniu chciała udać się do toalety, po czym wyszła z domu i straciła orientację w terenie. Nie wiedziała, gdzie się znajduje i jak trafić z powrotem.

Zawracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na los osób narażonych na wychłodzenie organizmu. Zgłoszenia można przekazywać dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Podjęcie takich działań może uratować ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony