Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili gang samochodowy

Data publikacji 31.01.2019

22 i 28 stycznia bieżącego roku policjanci KPP w Chrzanowie przy współpracy z funkcjonariuszami KWP Kraków, KWP Poznań, a także KPP Krotoszyn i KPP Turek zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzieże samochodów i przeprowadzili przeszukania, podczas których znaleziono skradzione pojazdy i części samochodowe.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Chrzanowie od dłuższego czasu rozpracowywali grupę trudniącą się kradzieżami samochodów. 22 stycznia br. funkcjonariusze dokonali zatrzymania w powiecie bielskim dwóch 24-latków podejrzewanych o kradzież dwóch samochodów osobowych marki Renault w Chrzanowie oraz w Krotoszynie (woj. wielkopolskie).

Z kolei 28 stycznia br. w powiecie tureckim (woj. wielkopolskie) policjanci zatrzymali trzeciego członka tej szajki – 36-latka, którego podejrzewali o współudział w kradzieży renaulta z terenu Chrzanowa.

Podczas realizacji czynności policjanci dokonali przeszukania w dziesięciu miejscach, na terenie woj. małopolskiego, śląskiego i wielkopolskiego. W trakcie tych czynności zabezpieczyli samochód marki Renault pochodzący z kradzieży w Chrzanowie oraz marki Infiniti pochodzące z przywłaszczenia. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli elementy karoserii oraz części pochodzące z rozbiórki samochodów skradzionych z terenu woj. małopolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i śląskiego, a także z terenu Francji. Policjanci ujawnili także przedmioty służące do dokonywania kradzieży pojazdów takie jak zagłuszarkę GPS, metalowy wybijak oraz urządzenie do wykrywania sygnału GPS.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie sąd zastosował wobec trójki podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, mężczyźni typowani są do niewykrytych dotąd kradzieży samochodów osobowych marki Renault z terenu Małopolski i Śląska.

(KWP w Krakowie / kp)

 

  • odzyskany samochód marki Infinity
  • wnętrze zabezpieczonego samochodu
  • policjant otwiera drzwi do garażu
Powrót na górę strony