Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 1,5 kg amfetaminy nie trafi na czarny rynek

Data publikacji 31.01.2019

Policcy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Szczecinie zabezpieczyli 1,5 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ok.75 tysięcy złotych. Zatrzymany w tej sprawie 33-letni mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Na jednym z polickich osiedli kryminalni z  Polic wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli ponad 1,5 kg amfetaminy, którą niósł w reklamówce jeden z nich. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych i zebraniu materiału dowodowego, 26-latek z Polic został zwolniony, natomiast jego starszy kolega, który już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 33- latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie/ mw)

Powrót na górę strony