Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantem jest się 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu

Data publikacji 31.01.2019

Sierżant Sylwia Przewoźna i sierżant Radosław Mela są policjantami z Komisariatu Policji w Drezdenku. Mimo niewielkiego stażu udowodnili, że dzięki zaangażowaniu i sumiennemu wykonywaniu obowiązków są stróżami prawa z przysłowiowej „krwi i kości”. Mundurowi zatrzymali młodego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym, w czasie kiedy byli po służbie. Dzięki temu 23-latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę za przestępstwa związane ze znęcaniem i przyłwaszeniem mienia.

Policjant, to specyficzny zawód. To tak naprawdę służba dla obywateli. Bo każdy funkcjonariusz, już na początku swojej przygody z mundurem, uroczyście ślubuje strzec bezpieczeństwa państwa i obywateli nawet z narażeniem życia. Policjanci wielokrotnie potwierdzali, że dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi są gotowi skutecznie realizować postawione przed nimi zadania. Tak było w przypadku sierżanta Sylwii Przewoźnej i sierżanta Radosława Meli z Komisariatu Policji w Drezdenku. Oboje mimo, że byli po służbie postanowili sprawdzić ustalenia dotyczące poszukiwanego listem gończym mężczyzny. Mundurowi zdawali sobie sprawę, że w przypadku potwierdzenia informacji uda się zatrzymać 23-latka, który skutecznie ukrywał się, do tej pory przed wymiarem sprawiedliwości. Często takie sytuacje nie mogą czekać. Policjanci wiedzieli, że muszą szybko działać, aby poszukiwany wreszcie trafił do zakładu karnego. Ich przysłowiowy „policyjny nos” oraz duże zaangażowanie szybko przyniosło pozytywne rezultaty. Policjanci zauważyli na jednej z ulic w Drezdenku poszukiwanego mężczyznę. Sytuacja miała miejsce we wtorek (29 stycznia). 23-latek był kompletnie zaskoczony widokiem interweniujących funkcjonariuszy. Dzięki temu udało się go szybko i skutecznie zatrzymać. Chwilę później został przekazany patrolowi Policji z Drezdenka.

Mężczyzna już trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za przestępstwa związane ze znęcaniem i przywłaszczeniem mienia.

 

młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Powrót na górę strony