Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ida Tereszkiewicz przez jeden dzień była policjantką

Data publikacji 31.01.2019

„Zawsze zostaje ślad - wirtualna rzeczywistość i jej zagrożenia” to tytuł Powiatowego Konkursu Literackiego „Świat bez przemocy”. Laureatką konkursu w swojej kategorii wiekowej jest 10-letnia Ida Tereszkiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej w Mokasie. Była uroczysta gala, podziękowania i gratulacje, ale teraz nadszedł czas odebrania nagrody. Dziewczynka stawiła się „do służby” i przez jeden dzień przyglądała się pracy sochaczewskich policjantów.

Pod koniec ubiegłego roku w sali Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie odbył się trzeci finał Powiatowego Konkursu Literackiego „Świat bez przemocy”. Organizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie do którego wpłynęły 64 prace z 20 szkół z powiatu sochaczewskiego. W tej edycji konkursu uczestnicy musieli zmierzyć się z tematem cyberprzemocy - „Zawsze zostaje ślad - wirtualna rzeczywistość i jej zagrożenia”.

Ida w swojej pracy opowiada o problemie jakim jest hejt w internecie. Bohaterka jej opowiadania - dziewczynka o imieniu Magda, doświadczyła go na jednym z portali społecznościowych.

Ida odebrała swoją nagrodę, którą był dzień spędzony z sochaczewskimi policjantami. 10-latka stawiła się do „służby” w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie. Po krótkiej odprawie odwiedziła Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie insp. Michała Safjańskiego oraz pełniącego obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie podinsp. Marka Jabłońskiego, którzy gratulowali jej wygranej w konkursie.

Następnie przyszedł czas na rewir dzielnicowych, kadry, wydział kryminalny i wydział ruchu drogowego, gdzie obejrzała sprzęt wykorzystywany na co dzień przez policjantów z drogówki.

Ponieważ praca policjantów to nie tylko prowadzenie dochodzeń, wykrywanie sprawców przestępstw i wykroczeń, ale też profilaktyka, Ida wraz z policjantką wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sochaczewie, które dotyczyło bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Ida Tereszkiewicz jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Mokasie. Laureatka konkursu nie jest zwykłą 10-latką. Mimo, iż na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od swoich rówieśników, już po kilku minutach rozmówca wie, że ma do czynienia z ciepłą, empatyczną i niezwykle mądrą dziewczynką. W przyszłości chce zostać archeologiem. Interesuje ją także praca techników kryminalistyki. Ponieważ jedno nie wyklucza drugiego, mamy nadzieję, że Ida za kilkanaście lat zasili nasze szeregi.

 

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

Pliki do pobrania

  • 813.69 KB
Powrót na górę strony