Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozwikłali zagadkę. Ustalili i zatrzymali kobietę okradającą groby

Data publikacji 31.01.2019

Dzielnicowi i kryminalni z komisariatu w Sulechowie ustalili tożsamość osoby, która od pewnego czasu okradała groby na cmentarzach w Babimoście i Sulechowie – to 50-letnia mieszkanka powiatu świebodzińskiego. Kobieta usłyszała już zarzuty. Nie była wcześniej karana.

W ubiegłym roku do policjantów z komisariatu w Sulechowie zaczęły się zgłaszać osoby, które twierdziły, że ktoś okradł groby ich najbliższych z kwiatów i zniczy. Do zdarzeń dochodziło na dwóch cmentarzach komunalnych w Sulechowie i Babimoście.  Kryminalni i dzielnicowi podjęli działania, żeby ustalić tożsamość sprawcy. Okazało się to niełatwe, bo jak się później okazało, sprawczyni celowo przyjeżdżała w różnych godzinach. Policjanci na skutek analizy zebranych informacji i sposobu działania sprawcy lub sprawców ustalili kim jest osoba okradająca groby. Okazało się, że to 50-letnia mieszkanka powiatu świebodzińskiego, która nie była wcześniej karana. Kobieta została zatrzymana, przyznała się do kradzieży i wskazała policjantom groby które okradła. W sumie ustalono co najmniej 25 miejsc ograbienia nagrobków. 50-latka kradła kwiaty, znicze, a także wkłady do zniczy. Policjantom tłumaczyła, że zanosiła to na groby swoich najbliższych.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kobieta przyjeżdżała w okolice nekropolii swoim samochodem zawsze o innej porze. Przez chwilę spacerowała i typowała groby, które chciała okraść, a następnie czekała aż na cmentarzu nie będzie zbyt wielu ludzi i dopiero wtedy wynosiła kwiaty i znicze. Została zatrzymana przez dzielnicowych w chwili gdy wynosiła kwiaty i znicze z jednego z cmentarzy. Zatrzymana 50-latka usłyszała już zarzuty z art. 262 kodeksu karnego - ograbienia grobów. Za to przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają czy zatrzymana kobieta nie ma na swoim koncie także innych podobnych przestępstw. Prosimy wszystkie osoby, których groby na terenie nekropolii w Sulechowie i Babimoście zostały okradzione, o kontakt z komisariatem Policji w Sulechowie pod numerem telefonu (68) 385 96 11.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Policjant przy pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a w środku kobieta siedząca na łóżku.
Powrót na górę strony