Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kierującego, który śmiertelnie potrącił pieszą i uciekł

Data publikacji 31.01.2019

Zgierscy kryminalni zatrzymali 31-letniego kierującego samochodem, który 14 stycznia 2019 r. na przejściu dla pieszych na ul. Konstantynowskiej w Zgierzu potrącił kobietę i uciekł z miejsca wypadku. 82-letnia kobieta w wyniku wypadku zmarła. Zatrzymany usłyszał już zarzut spowodowania wypadku oraz ucieczki z jego miejsca, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

14 stycznia 2019 r. około 7:25 w Zgierzu na ul. Konstantynowskiej doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego zmarła 82-letnia kobieta. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że nieznany kierujący nieustalonym samochodem jadąc z kierunku Łodzi w kierunku centrum Zgierza nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych, doprowadzając do jej potrącenia. Po zdarzeniu kierujący oddalił się z miejsca wypadku. Poszkodowana kobieta została zabrana do szpitala, gdzie zmarła.

Zgierscy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania zarówno samochodu biorącego udział w wypadku, jak i jego kierującego. W toku śledztwa policjanci przesłuchiwali świadków, analizowali zabezpieczone zapisy monitoringów, zasięgali opinii biegłych. Wytężona praca zgierskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia samochodu, który najprawdopodobniej brał udział w zdarzeniu. 30 stycznia 2019 r., rano, policjanci namierzyli ustalony samochód. Okazało się, że kierujący nim mężczyzna był w drodze do pracy. Kryminalni pojechali za oplem i zatrzymali 31-latka w miejscu pracy. W rozmowie z policjantami przyznał, że tamtego dnia jadąc ulicą Konstantynowską uderzył w coś, jednak nie sądził, że stało się coś poważnego, dlatego odjechał. Zaraz po wypadku pojechał do mechanika samochodowego, u którego wymienił stłuczoną szybę.

Zatrzymany usłyszał już zarzut  spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokuratura postanowiła skierować do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony