Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 16 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 01.02.2019

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy w swoim mieszkaniu ukrywali spore ilości marihuany i amfetaminy, a także ekstazy oraz sprzęt służący porcjowania środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli również kilkadziesiąt kilogramów nielegalnego tytoniu ukrytego w samochodzie zaparkowanym pod blokiem. Za posiadanie środków odurzających w znacznej ilości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy wywiadowcy z komendy miejskiej prowadząc szeroko zakrojone czynności operacyjne oraz weryfikując informacje przekazane przez policjantów z wrocławskiej komendy wojewódzkiej, namierzyli pojazd należący do osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków.

Podczas działań w tej sprawie zatrzymali na osiedlu Krzyki 22-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę. W swoim mieszkaniu ukrywali oni marihuanę w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 10 tys. porcji tego narkotyku, ponad 6 tys. porcji amfetaminy oraz ponad sto porcji ekstazy. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną, młynek do mielenia suszu, 8 telefonów komórkowych oraz blisko 23 tys. złotych. W samochodzie zaparkowanym pod blokiem policjanci znaleźli oprócz tego ponad 73 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze prowadzą obecnie czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy, w tym ustalenie, czy zatrzymane osoby zajmowały się także handlem narkotykami.

Para trafiła już do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za posiadanie środków odurzających w znacznej ilości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • zabezpieczone worki z tytoniem
  • zabezpieczone pieniądze
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.98 MB)

Powrót na górę strony