Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani z płomieni

Grajewscy policjanci zostali zaalarmowani o pożarze w rejonie domków jednorodzinnych przy ulicy Dwornej w Grajewie. Natychmiast udali się na miejsce. Budynek był zadymiony i wydobywały się z niego płomienie. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych udało się bezpiecznie wyprowadzić cztery osoby z płonącego domu.

Wczoraj po godzinie 16.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie otrzymał informację o pożarze jednego z domów jednorodzinnych przy ulicy Dwornej. We wskazane miejsce natychmiast udali się mundurowi. W oknie budynku było widać płomienie.

Z uwagi na realne zagrożenie życia mieszkańców, funkcjonariusze weszli do środka płonącego domu. W jednym z pomieszczeń policjanci zastali dwóch mężczyzn, którym nakazali opuszczenie budynku. Następnie udali się do drugiego pomieszczenia skąd wydobywał się dym.

Drzwi były zamknięte od środka. Policjanci po pokonaniu zabezpieczeń, na podłodze w pobliżu płomieni znaleźli leżącego mężczyznę. Był on przytomny, jednak posiadał poparzenia twarzy i dłoni. Mundurowi niezwłocznie wynieśli 68 - latka na zewnątrz. W tym czasie na miejsce przyjechała straż pożarna, która natychmiast przystąpiła do gaszenia pożaru.

W trakcie udzielania pierwszej pomocy poparzonemu mężczyźnie, policjanci dowiedzieli się, że w budynku pozostała jeszcze jedna osoba. Jeden z funkcjonariuszy wspólnie ze strażakiem udał się ponownie do płonącego budynku. Po wybiciu szyby udało się wyciągnąć przez okno jeszcze jednego mężczyznę. Dzięki błyskawiczne reakcji i sprawnemu działaniu udało się uratować życie czterem osobom.

Teraz dokładne okoliczności zdarzenia szczegółowo wyjaśnią grajewscy policjanci.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony