Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Autostradowa prędkość w centrum miasta

Data publikacji 01.02.2019

Kielecki sąd oceni wyczyny 23- letniego kierującego mercedesem. Młody mężczyzna na jednej z ulic w centrum miasta rozpędził niemieckie auto do 162 km/h. Kierujący już stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy w czwartkowy wieczór kontrolowali ruch w centrum miasta. Jadąc ulicą Armii Krajowej, około godziny 20:30 mundurowi zauważyli mknącego mercedesa. Kiedy dokonali pomiaru prędkości okazało się, że niemieckie auto było rozpędzone do 162 km/h, czyli o 112 za szybko. Brawurowym kierującym okazał się 23- letni kielczanin. Mężczyzna ten za tak znaczne przekroczenie prędkości już stracił prawo jazdy na 3 miesiące. O wysokości grzywny zdecyduje sąd, bowiem 23- latek odmówił przyjęcia mandatu.

Wszystkim przypominamy, że zgodnie z polskimi przepisami w godzinach 5 – 23 w terenie zabudowanym dopuszczalna prędkość to 50 km/h. Panujący mrok, zimowa pora powodują opóźnienie reakcji każdego kierującego. Jadąc z prędkością powyżej 160 km/h nie ma możliwości bezpiecznego zapanowania nad pojazdem w sytuacji zagrożenia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.92 MB)

Powrót na górę strony