Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zwalczają przestępczość samochodową

Data publikacji 01.02.2019

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zlikwidowali dziuplę samochodową i odzyskali pięć skradzionych pojazdów i dwa quady oraz kilkaset głównych części samochodowych. Do badań mechanoskopijnych zabezpieczono także cztery luksusowe pojazdy z podejrzeniem, że mogą pochodzić z przestępstwa. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali sześć osób, trzy z nich usłyszały zarzuty, a wobec dwóch sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się m.in. zwalczaniem przestępczości samochodowej od kilku miesięcy pracowali nad sprawami tzw. dziupli samochodowych. Funkcjonariusze przeprowadzili jednocześnie ponad dziesięć przeszukań na terenie powiatu kwidzyńskiego. W trakcie działań policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 6 osób w wieku od 17 do 65 lat, mogących mieć związek z przestępczością samochodową.

Kryminalni na przeszukiwanych posesjach oraz w warsztatach samochodowych zabezpieczyli kilkaset głównych części pojazdów pochodzących z kradzieży w tym 62 silniki samochodowe, 18 skrzyń biegów, kilkadziesiąt innych istotnych podzespołów oraz 6 częściowo rozebranych pojazdów. W trakcie działań policjanci odzyskali 5 skradzionych z terenu Niemiec i Polski samochodów – 3 volkswageny multivany oraz 2 fiaty ducato, a także 2 quady. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli sprzęt elektroniczny i mechaniczny do uruchamiania pojazdów, którego złodzieje używali do kradzieży pojazdów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również 4 luksusowe pojazdy m.in. mercedesa s-klasę oraz audi q7 , które zostaną przekazane do badań mechanoskopijnych.

Trzy z zatrzymanych osób usłyszały zarzuty, dwie paserstwa, kolejna kradzieży z włamaniem.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

  • zabezpieczone części samochodowe
  • zabezpieczone części samochodowe
  • zabezpieczone części samochodowe
  • zabezpieczony pojazd i części samochodowe
  • zabezpieczone dwa pojazdy i części samochodowe
  • zabezpieczone części samochodowe
  • zabezpieczone części samochodowe
  • odzyskany pojazd
Powrót na górę strony