Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie narkotykowego dilera

Data publikacji 24.04.2006

25 letni diler Michał D. został zatrzymany przez warmińsko-mazurskich policjantów. Zatrzymany był dostawcą m.in. tabletek ekstazy i heroiny do dyskotek na terenie Warmii i Mazur.

W sobotę, kiedy dostawca narkotyków jechał na dyskotekę, policjanci przygotowali zasadzkę. Michał D. jadący Oplem Vectra na widok policjantów gwałtowanie zahamował, zawrócił i zaczął uciekać z prędkością ponad 140 km/h. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Policjanci w tym samym czasie przeszukali kilka miejsc, w których mogły być ukryte narkotyki. Sprawdzenie domu, w którym mieszka matka podejrzanego, było strzałem w dziesiątkę. W schowku, w kasku motocyklowym na strychu, policjanci zabezpieczyli ponad 600 tabletek ekstazy, 300 gramów amfetaminy oraz prawie 40 gramów heroiny o łącznej wartości ponad 30 tysięcy złotych.

Podejrzany został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Wczoraj zostały mu przedstawione zarzuty posiadania i udzielania znacznych ilości narkotyków. Dziś Sąd Rejonowy w Szczytnie rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie Michała D. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do policyjnego aresztu w ostrołęckiej komendzie trafili także trzej mężczyźni, którzy jechali do dyskoteki za Michałem D. Kiedy zobaczyli policyjną zasadzkę, jeden z nich wysiadł z Nissana i wyrzucił pod drzewo woreczek, w których było ponad 60 tabletek ekstazy. Wszyscy wpadli w ręce policjantów.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Ostrołęka w wieku od 20 do 27 lat. Jeden z nich, to kulturysta zajmujący czołowe lokaty. Podczas przeszukania w ich mieszkaniach policjanci znaleźli około 30 nielegalnych tabletek. Policjanci z Ostrołęki będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie całej trójki.

Na drop dilera funkcjonariusze wpadli 13 kwietnia, kiedy to policjanci ze Szczytna zatrzymali członków grupy rozprowadzającej na terenie tamtejszego powiatu narkotyki. Rozpoznanie grupy handlarzy ze Świętajna było prowadzone od stycznia 2006 roku. Policjanci zatrzymali wówczas 19-letniego Michała K., 20-letniego Łukasza P. i 27-letniego Sebastiana S.

Podczas prowadzonych przeszukań zabezpieczono ponad 200 tabletek ekstazy, około 300 gramów marihuany, ponad 20 gramów amfetaminy, sprzęt służący do porcjowania narkotyków oraz gotówkę w wysokości 4700 zł i komputer. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci ustalili, że narkotyki trafiają na teren powiatu szczycieńskiego z Ostrołęki. Mieszkający tam hurtownik (zatrzymany Michał D.) działał od około roku na terenie województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Od początku tego roku warmińsko – mazurscy policjanci przedstawili zarzuty popełnienia przestępstwa narkotykowego prawie 400 osobom. Zabezpieczyli także około 5 kg różnego rodzaju środków odurzających.

Policjanci z Warmii i Mazur współpracując z funkcjonariuszami z całej Polski zgodnie z zasadą „po nitce do kłębka”, zatrzymując osoby posiadające nawet najmniejsze ilości narkotyków, w efekcie trafiają do hurtowników.

Powrót na górę strony