Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli wyziębionemu starszemu mężczyźnie

Data publikacji 04.02.2019

89-latek przewrócił się i utknął w głębokim błocie pośniegowym. Starszy mężczyzna leżał tak długi czas. Wyziębionemu i osłabionemu mieszkańcowi powiatu z pomocą przyszli prudniccy policjanci. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Jego życiu i zdrowiu nic już nie zagraża.

02 lutego br., w sobotę, tuż po godzinie 20:00, dyżurny prudnickiej Policji otrzymał zgłoszenie o leżącym na polu mężczyźnie. We wskazanym miejscu policjanci znaleźli 89-letniego mieszkańca tej miejscowości. Jak się okazało, starszy mężczyzna chciał wysypać popiół na pole, jednak przewrócił się i utknął w głębokim błocie pośniegowym.

Sytuacja było poważna, gdyż jak się okazało, 89-latek leżał tak już  dłuższy czas, był wychłodzony i wycieńczony. Ostatkiem sił próbował wydostać się z podmokłego terenu. Policjanci wspólnie ze zgłaszającą wyciągnęli starszego pana i udzielili mu pomocy, a także przebrali w suche ubrania.

Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało 89-latka do szpitala na obserwację. Jego życiu i zdrowiu już nic nie zagraża.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony