Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczka, strzały, policyjna obława – dwaj mężczyźni zatrzymani przez stróży prawa

Data publikacji 04.02.2019

Rutynowa policyjna kontrola zakończyła się pościgiem. Kierowca opla zaczął uciekać pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania. Podczas pościgu zatrzymał się na chwilę, a gdy podchodzili do niego policjanci, gwałtownie ruszył w ich stronę. Stróże prawa odskoczyli, by uniknąć potrącenia i oddali strzały z broni. Jeden z mężczyzn został zatrzymany podczas pościgu. Drugi wpadł kilka godzin później. Obaj trafili do policyjnego aresztu i teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Wrocławscy policjanci patrolujący nocą ulice Ołbina zwrócili uwagę na osobowego opla. Pojazd ten miał całą tylną szybę oklejoną taśmą i to zwróciło uwagę mundurowych. Stróże prawa postanowili sprawdzić samochód, którym poruszało się dwóch młodych mężczyzn. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, zaczęli oni uciekać, wjeżdżając w podwórka na terenie Ołbina. Rozpoczął się policyjny pościg, w trakcie którego kierowca opla wpadł w poślizg i doprowadził do kolizji z innymi zaparkowanymi na ulicy pojazdami.

Jazda mężczyzn była niebezpieczna i policjanci nie mogli czekać z zatrzymaniem, więc zajechali im drogę. Natomiast drugi radiowóz, który włączył się w pościg, zatrzymał się tuż obok drzwi kierującego, uniemożliwiając mu wyjście. Gdy stróże prawa podeszli do auta, pojazd gwałtownie ruszył tyłem w ich stronę. Policjanci zdążyli odskoczyć. Wtedy oddali strzały z broni służbowej aby zatrzymać samochód. Kierowca z przestrzelonymi oponami przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów, zatrzymał auto i zaczął uciekać pieszo.

Jeden z mężczyzn został od razu zatrzymany przez policjantów, natomiast drugi trafił w ich ręce kilka godzin póżniej. Zatrzymani to mieszkańcy województwa dolnośląskiego, w wieku 34 i 35 lat. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia.

(KWP Wrocław / tb)

Powrót na górę strony