Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi szkolili się z pierwszej pomocy

Data publikacji 05.02.2019

4 lutego 2019r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej 71 rozpoczął się kolejny cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Te warsztaty doskonalenia zawodowego przeznaczone są dla dzielnicowych oraz kierowników rewirów garnizonu łódzkiego. Utrwalenie zasad udzielania pierwszej pomocy może być niezwykle przydatne w codziennej służbie.

Projekt realizowany jest w ramach rządowego programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Prewencji KWP w Łodzi przy wsparciu Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji. Zgodnie z założeniem projektu do końca 2019 roku planowane jest przeszkolenie ponad 500 policjantów. Jak dotąd, w roku 2018 przeszkolono 163 osoby. 4 lutego 2019r w warsztatach uczestniczyło 46 osób. Kolejne zajęcia zaplanowano na 8, 11 i 12 lutego. 6-godzinne szkolenie praktyczne podzielono na trzy stacje tematyczne:

  • przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej
  • wykonywanie czynności zabezpieczających rany, krwotoki i krwawienia
  • wykonywanie czynności zabezpieczających podczas zawału, padaczki czy porażenia prądem

Do treningu praktycznego wykorzystano fantomy. Uczestnicy zajęć szkolili się w małych, kilkunastoosobowych grupach zmieniając kolejne stacje. Uwagi i spostrzeżenia można było skonsultować podczas omawiania poszczególnych stacji. Dzięki tej inicjatywie  dzielnicowi mają okazję utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy, a także zapoznania się z najnowszymi trendami w medycynie ratunkowej, których znajomość może być niezwykle przydatna w codziennej służbie.

Powrót na górę strony