Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Metodą na „wnuczka” chcieli wyłudzić pieniądze - areszty dla przestępców

Data publikacji 05.02.2019

Do 8 lat więzienia grozi mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z powiatu wołowskiego, podejrzanym o oszustwa metodą na tzw. „wnuczka” i „policjanta”. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku, gdy próbowali wyłudzić od mieszkanki Wołowa 15 tysięcy złotych. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Mieszkaniec Wołowa, będąc w mieszkaniu 86-letniej matki odebrał telefon stacjonarny. Rozmówca poinformował go, że jego syn spowodował wypadek i konieczne jest wpłacenie 15 tysięcy złotych aby uniknął kary. Mężczyzna zachował spokój i pokierował rozmową tak, żeby oszuści myśleli, że zgadza się na przekazanie pieniędzy. W między czasie poinformował o próbie wyłudzenia pieniędzy dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, który natychmiast skierował na miejsce policjantów. Stróże prawa po krótkiej obserwacji w pobliżu mieszkania starszej kobiety zatrzymali 31-latka, który oczekiwał na pieniądze. Ponadto w policyjne ręce wpadł również 50-latek, który czekał na kolegę w samochodzie. Obaj zatrzymani to mieszkańcy powiatu gostyńskiego.

Okazało się, że obydwaj zatrzymani działali wspólnie. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Z zebranych przez śledczych z wołowskiej i dolnobrzeskiej Policji informacji okazało się, że mężczyźni usiłowali oszukać w podobny sposób 5 osób zamieszkujących na terenie powiatu wołowskiego. Na szczęście w żadnym przypadku zamiaru nie osiągnęli. Za każdym razem odbywało się to telefonicznie, gdzie podczas rozmowy podawali się za członka rodziny lub policjanta, opowiadali historię oraz podawali sumę pieniędzy.

Na bazie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołowie, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo, którego się dopuścili może im grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony
Polska Policja