Łęczna: Oszustwo za pomocą sms - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łęczna: Oszustwo za pomocą sms

Data publikacji 05.02.2019

Wczoraj 34-latka z gm. Puchaczów otrzymała smsa informującego o zaległości w wysokości 0,76 zł. W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej banku. Po kliknięciu na niego kobieta została przekierowana na fałszywą stronę banku. Po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazała te dane oszustom. Tego samego dnia straciła z konta 6 tysięcy złotych.

    Wczoraj 34-latka otrzymała wiadomość sms, z treści której wynikało, że powinna dokonać zaległej dopłaty w wysokości 0,76 zł. do ogłoszenia, w przeciwnym razie ogłoszenie zostanie zablokowane. Po otwarciu wiadomości sms została od razu przekierowana na stronę banku celem wykonania przelewu, gdzie była podana kwota transakcji w wysokości 0,76 zł. Po wprowadzeniu kodów strona internetowa automatycznie się zamknęła. Po sprawdzeniu stanu środków na koncie, okazało się, że z konta zostały przelane środki o łącznej kwocie 6 000 zł. na nieznany rachunek bankowy.

   Apelujemy aby nie odpowiadać na smsy nieznanego pochodzenia, tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź zaległości, których nie jesteśmy pewni. Pamiętajmy też o logowaniu się na konto bankowe zwracając uwagę na adres strony internetowej. Oszuści tworzą łudząco podobne strony internetowe banków. Sprawdzenie adresu strony i oraz tego czy strona jest zabezpieczona może uchronić nas przed oszustami.

I.Z.

           

Powrót na górę strony
Polska Policja