Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy stracił prawo jazdy

Data publikacji 07.02.2019

Policjanci ruchu drogowego z Głogowa zatrzymali do kontroli młodego kierowcę, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 110 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy i skierowali wniosek do starosty o cofnięcie uprawnień na okres 3 miesięcy.

Policjanci ruchu drogowego z głogowskiej komendy pełniący służbę na drodze krajowej nr 12 w Wilkowie, zatrzymali samochód jadący z prędkością 110 km/h. Kierowca, 25-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego, jechał z tą prędkością w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego zachowania kierowcy skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.34 MB)

Powrót na górę strony