Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja "dziupli samochodowej"

Data publikacji 24.04.2006

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Łasku zlikwidowali "dziuplę samochodową". Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 28 i 38 lat, którzy odpowiedzą za kradzieże samochodów oraz paserstwo.

Na terenie posesji 38-latka, w miejscowości w gminie Sędziejowice policjanci znaleźli dwa samochody dostawcze skradzione w Łodzi w kwietniu br. Mercedes-chłodnia o wartości 40.000 zginął 14 kwietnia z ul. Elsnera na Widzewie wraz z ładunkiem konserw, drugi Mercedes Vito został skradziony w nocy z 18 na 19 kwietnia z ul. Tatrzańskiej. Właściciel oszacował straty na 35.000 zł.

W pomieszczeniach posesji mężczyźni przygotowywali samochody do sprzedaży, w Mercedesie-chłodni były już przebite numery, a karoseria częściowo przemalowana. Policjanci wyjaśniają również okoliczności kradzieży ciągnika siodłowego, który zginął 19 kwietnia z ul. Dąbrowskiego w Łodzi. Wartość ciągnika siodłowego oszacowano na 20.000 zł, a naczepę na 60.000 zł. Policjanci z Łasku znaleźli częściowo spalony ciągnik siodłowy w pobliżu miejscowości Okup w gminie Łask. Policjanci podejrzewają, że zatrzymani mogą mieć na sumieniu również i tę sprawę.

28-letni mężczyzna zam. w gminie Sędziejowice odpowie za kradzieże przynajmniej dwóch mercedesów, a 38-latek za paserstwo.

Policjanci z sekcji Samochodowej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, którzy przejęli sprawę z Łasku ustalają pozostałe osoby, które brały udział w kradzieżach samochodów dostawczych.

Powrót na górę strony