Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnego zabójstwa zatrzymani

Data publikacji 24.04.2006

Sprawcy brutalnego zabójstwa 20 latka zostali zatrzymani. 1 kwietnia trzech mężczyzn działających w grupie przestępczej zwabiło do lasu swojego kompana pod pozorem ukrycia ubrań wykorzystanych wcześniej w czasie rozboju. Tam ciosami metalowej rurki i łopaty zabili go. Jak zeznali po zatrzymaniu, obawiali się, że może ich wydać w ręce Policji.

Nad sprawą policjanci z Żar i Lubska pracowali od 1 kwietnia, kiedy to na komisariat w Lubsku zgłosiła się rodzina 20 latka informując o jego zaginięciu. Praca operacyjna policjantów doprowadziła do kolegów zaginionego chłopaka. Wszystko wskazywało na to, że zaginiony wspólnie z trzema innymi mężczyznami działał w grupie przestępczej, która na terenie powiatu Żarskiego dokonała kilku rozbojów między innymi na obywatelu Belgii.

Okazało się, że 1 kwietnia 4 mężczyzn pojechało do lasu w okolicy Lubska. Mieli tam ukryć ubrania w których dokonywali rozbojów. Na miejscu okazało się, że jest to tylko pretekst. Prawdziwym zamiarem 3 z nich było zabicie swojego 20 letniego kolegi. Jak powiedzieli później obawiali się, że może on ich wydać. Niespodziewający się niczego chłopak zginął od ciosów metalową rurką i łopatą. Następnie sprawcy zabrali mu wartościowe przedmioty a ciało zakopali w przygotowanym wcześniej dole, który następnie dokładnie zamaskowali. Policjanci z Żar i Lubska odnaleźli miejsce zakopania zwłok, zatrzymali także wszystkich 3 sprawców tego zabójstwa.

Są to młodzi ludzie w wieku od 19 do 22 lat. Jeden z nich na wniosek prokuratury w Żarach został już aresztowany na 3 miesiące kolejni jeszcze dziś staną przed sądem, który zdecyduje o ich ewentualnym zatrzymaniu.

Za dokonanie przestępstwa o które są podejrzewani grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony