Policjanci zatrzymali sprawców ugodzenia nożem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców ugodzenia nożem

Data publikacji 12.02.2019

Policjanci pionu operacyjnego z powiatu lwóweckiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy bez powodu pobili przypadkowego mężczyznę i ugodzili go nożem. Napadnięty człowiek, któremu pomocy udzieliło pogotowie ratunkowe, doznał rany podudzia i klatki piersiowej. Na podstawie zebranych materiałów i dowodów sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Operator telefonu 112 otrzymał zgłoszenie o bójce z użyciem noża, która ma miejsce na ul. Oświęcimskiej w Lwówku Śląskim. Dyżurny policji natychmiast we wskazane miejsce skierował patrol. Okazało się, że z parku wyszedł zakrwawiony mężczyzna, który prosił napotkane przypadkowo osoby o pomoc i wezwanie pogotowia, ponieważ został pchnięty nożem.

W trakcie ustalania okoliczności dotyczących zdarzenia pokrzywdzony wyjaśnił, że idąc z kolegą został zaczepiony przez dwóch przypadkowych mężczyzn, którzy szukając zaczepki zaczęli najpierw go bić, po czym jeden z nich ugodził poszkodowanego nożem. Obaj napastnicy uciekli.

Na teren miasta skierowano dodatkowo policjantów nieumundurowanych, którzy po chwili zgłosili dyżurnemu zatrzymanie mężczyzn odpowiadających rysopisom. Poszkodowany mieszkaniec Lwówka Śląskiego, miał rany podudzia i klatki piersiowej.Po opatrzeniu przez zespół pogotowia ratunkowego mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala.

Zatrzymani to 29 i 32-letni mężczyźni, którzy są mieszkańcami Lwówka Śląskiego. Mężczyźni byli już znani organom ścigania z uwagi na wcześniej popełnione przestępstwa. Teraz może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja