Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 13.02.2019

Policjant wstępując do służby ślubuje wiernie służyć narodowi, chronić porządek prawny, a także strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Po 24 latach służby, funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie udowodnił, że słowa policyjnej roty obowiązują również poza służbą. Mundurowy zatrzymał kierowcę, który miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Mł. asp. Andrzej Kucharski jechał akurat z żoną na wycieczkę, kiedy w miejscowości Skrzydlów zauważył audi, którego kierowca poruszał się całą szerokością drogi. Wzbudziło to podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Gdy samochód zjechał na pobliski parking, policjant otworzył drzwi i uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. W zatrzymaniu pomogła mu żona, która na co dzień również pracuje w Policji. Gdy na miejsce przyjechał patrol z Kłomnic, okazało się, że 59-letni mieszkaniec Częstochowy miał aż 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny, grożą mu 2 lata więzienia.

Wspierajmy akcję "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych. Razem zadbajmy o bezpieczeństwo.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja