Aktualności

Policjanci udzielili pomocy kierowcy, który doznał udaru

Data publikacji 13.02.2019

Funkcjonariusze bolesławieckiej drogówki udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który jadąc autostradą A4 nagle zjechał z pasa ruchu do rowu. 63-latek dostał udaru, ale był na tyle świadomy, że celowo wyłączył się z ruchu drogowego. Policjanci wydobyli go z zablokowanego samochodu i do czasu przyjazdu ratowników medycznych udzielali mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Mężczyzna przebywa obecnie w legnickim szpitalu pod opieką lekarzy.

Chwilę po otrzymaniu zgłoszenia, że z autostrady zjechała osobówka i zatrzymała się w przydrożnym rowie, na miejscu pojawili się policjanci z bolesławieckiej drogówki. Funkcjonariusze zobaczyli, że za kierownicą auta siedzi nieprzytomny mężczyzna. Przy samochodzie byli kierowcy, którzy zatrzymali się, żeby pomóc poszkodowanemu. Funkcjonariusze wydobyli go z zatrzaśniętego pojazdu, ułożyli w bezpiecznej pozycji, okryli go kocem termicznym i do czasu przyjazdu karetki pogotowia monitorowali podstawowe czynności życiowe.

Po kilku minutach na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy stwierdzili, że 63-latek doznał udaru i przewieźli go do szpitala.

KWP We Wrocławiu/ rk

Powrót na górę strony