Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Będąc na przepustce próbował dokonać gwałtu

Data publikacji 24.04.2006

Policjanci z Bielska Podlaskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie gwałtu. Tuż po północy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim został powiadomiony o usiłowaniu zgwałcenia. Wyjaśniający sprawę policjanci ustalili, że 22-letnia mieszkanka Bielska Podlaskiego z koleżanką bawiła się w jednej z miejscowych restauracji. Tam poznała 24-letniego mężczyznę. Około północy wspólnie wyszli z lokalu.

Nowy znajomy odprowadził dziewczynę do domu. Razem weszli na podwórko i usiedli w przydomowej altance. Według jej relacji po krótkiej rozmowie mężczyzna zaczął ją całować i obmacywać.

Napastowana kobieta wyrwała się z objęć napastnika, wbiegła do domu i krzykiem zaalarmowała rodziców. Jej ojciec wybiegł na zewnątrz i próbował zatrzymać sprawcę. Po krótkiej szarpaninie mężczyzna wyrwał się i uciekł.

Kilkadziesiąt minut później został zatrzymany przez policjantów. Był pijany. Alkomat wskazał prawie 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okazało się również, że podejrzany o usiłowanie zgwałcenia przebywa na dwutygodniowej przepustce z więzienia. Z policyjnych ustaleń wynika, że od trzech lat odbywa tam karę pozbawienia wolności za zgwałcenie.

Jaki faktycznie był przebieg zdarzenia i jakie towarzyszyły temu okoliczności z pewnością wyjaśni postępowanie prowadzone przez policjantów z Bielska Podlaskiego.

Powrót na górę strony