Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przez wąski świetlik na trzecim piętrze dotarli do desperata. Uratowali mu życie

Data publikacji 18.02.2019

Policjanci ze Świebodzina przy wykorzystaniu wysięgnika Straży Pożarnej weszli do budynku przez świetlik na wysokości trzeciego piętra. W zastawionym, ciemnym pomieszczeniu był uzbrojony w nóż, zdesperowany mężczyzna, który chciał odebrać sobie życie. Jego uwagę odwracała funkcjonariuszka straży pożarnej. Dzięki współpracy Policji i Straży Pożarnej, mężczyznę udało się uratować.

Współpraca oraz skoordynowane działania służb to podstawa skutecznych działań ratowniczych. Innym ważnym aspektem są funkcjonariusze: opanowani i profesjonalni. W sobotę około godziny 22:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o pijanym, agresywnym mężczyźnie, który zabarykadował się na poddaszu jednego z budynków mieszkalnych w miejscowości leżącej na terenie gminy Świebodzin. Wraz z policjantami skierowano na miejsce straż pożarną i medyków. Na miejscu ustalono, iż mężczyzna siedzi na klapie wejściowej. Służby zauważyły jedynie, że przy swoim gardle trzyma nóż. Funkcjonariuszka straży pożarnej prowadziła rozmowę z zabarykadowaną osobą. Jej bezpieczeństwa pilnowało dwóch dzielnicowych. W tym czasie strażacy wraz z drugim patrolem szukali innego wejścia na strych. Jedyną alternatywną droga był wąski świetlik umiejscowiony na wysokości trzeciego piętra.

Funkcjonariusze skorzystali z podnośnika. Dwóch policjantów, którzy z powodu wąskiego przejścia musieli pozostawić większość wyposażenia, zostało przez strażaków precyzyjnie podniesionych do małego okienka. Po jego wypchnięciu wkroczyli do środka. Tam znajdował się uzbrojony w nóż, zdesperowany mężczyzna. Policjanci błyskawicznie obezwładnili desperata i przekazali zespołowi pogotowia. Mężczyzna w eskorcie funkcjonariuszy przetransportowany został do szpitala. Skuteczna interwencja możliwa była dzięki skoordynowanej pracy wszystkich służb: Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego.

 

sierżant sztabowy Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

  • Policjanci i funkcjonariuszka straży pożarnej przed radiowozem
  • Policjanci i strażak przy wozie strażackim
  • Policjant biegnący ulicą
  • Widok na ulice z podnośnika
Powrót na górę strony