Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 18.02.2019

Jeden z policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ,w czasie wolnym od służby, zatrzymał pijanego kierowcę. 28-letni pirat drogowy miał 3,5 promila alkoholu w organizmie .W takim stanie uderzył w ogrodzenie posesji.

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji. Wielokrotnie funkcjonariusze w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo. Jeden z łódzkich policjantów po raz kolejny zatrzymał w Pabianicach pijanego kierowcę. Wcześniej dokonał tego w listopadzie ubiegłego roku, zatrzymując przy ul. Karniszewickiej kierowcę skody, mającego prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Tym razem funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podjął czynności 17 lutego 2019 roku wobec pijanego kierowcy fiata sieny, który uderzył w ogrodzenie posesji przy ul. Ostatniej i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjant widząc całe zajście, wsiadł w swój samochód i pojechał za sprawcą. Fiat zatrzymał się na parkingu przy ul. Śniadeckiego. Dwaj pasażerowie wysiedli na zewnątrz i oglądali powstałe w pojeździe uszkodzenia. Za kierownicą pozostał 28-latek. Policjant poczuł od niego silną woń alkoholu. Okazał legitymację służbową i nakazał opuścić pojazd. Mężczyzna nie reagował na wydawane polecenia, więc funkcjonariusz wyciągnął go z pojazdu. Na pomoc pospieszył postronny świadek, który pomagał łódzkiemu stróżowi prawa w podjętej interwencji. Dwaj pasażerowie fiata zachowywali się agresywnie wobec policjanta. Byli wulgarni, opryskliwi, ubliżali i pluli na niego. Cała trójka trafiła do komendy. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał 3,5 promila alkoholu w organizmie, a jeden z pasażerów ponad 3 promile.

28-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Niewykluczone, że podróżujący z nim kompani usłyszą zarzut znieważenia funkcjonariusza. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja