Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katowiccy „łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego ENA i 5 listami gończymi

Data publikacji 19.02.2019

Katowiccy „łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego ENA. 49-latek nie powrócił do zakładu karnego, wystawiono za nim 5 listów gończych, a po wyjeździe za granicę wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Po 4 latach mężczyzna trafił w ręce kryminalnych. Śledczy zaskoczyli go w jednym z tyskich mieszkań, gdy przyjechał na wizytę do rodzinnego miasta z Niemiec.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych tzw. „Łowcy Głów” z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach prowadzili sprawę poszukiwawczą dotyczącą 49-latka z Tychów. Mężczyzna 4 lata temu nie powrócił do Zakładu Karnego w Opolu i zaczął ukrywać się przed organami ścigania. Mężczyzna ma do odbycia kary więzienia za przestępstwa finansowe, oszustwa oraz rozboje. Wydano za nim 5 listów gończych. Poszukiwali go śledczy w kraju, a także za granicą, bowiem jak ustalili, mężczyzna ukrywał się za na terenie Europy. Trop za nim wiódł aż do Wielkiej Brytanii, a  następnie do Niemiec. W związku z powyższym za wymienionym został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukiwany wpadł w ręce policjantów kilka dni temu. Śledczy ustalili, że będzie on przebywał na terenie Polski. Zaskoczyli go i zatrzymali w jednym z tyskich mieszkań. Mężczyzna trafił już za kraty, gdzie odsiedzi wymierzone mu kary więzienia i poniesie konsekwencję samowolnego "przedłużenia" sobie przepustki. W więzieniu spędzi zatem następne kilkanaście lat.

To kolejny przykład działań katowickich "łowców głów". Przypominamy, że jedną z głośniejszych spraw w ostatnich latach realizowaną przez zespół poszukiwaczy z katowickiej komendy wojewódzkiej było doprowadzenie do zatrzymania Dariusza N. ps. „Daro”. Zarzuca mu się pchnięciem nożem 19-letniego piłkarza GKS Katowice. „Daro” ukrywał się na terenie Europy, zmienił całkowicie wygląd, co nie przeszkodziło w jego namierzeniu i zatrzymaniu w Hiszpanii podczas przeładunku 20 kg marihuany ukrytej w puszkach z pomidorami.

 

Powrót na górę strony