Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne poszukiwania i profesjonalna pomoc pozwoliła uratować życie

Data publikacji 19.02.2019

Dzięki szybko i sprawnie przeprowadzonej akcji oraz natychmiastowej pomocy policjantów, nie doszło do kolejnej tragedii. Oficer dyżurny po otrzymaniu informacji o osobie, która chce targnąć się na własne życie, skierował podległe patrole na poszukiwania. Mężczyzna został odnaleziony przez policjantów w lesie. Mundurowi udzielili mu niezbędnej pomocy i powiadomili pogotowie. 30-latek trafił do szpitala. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie i życiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Oficer dyżurny z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki otrzymał informację, o osobie próbującej targnąć się na własne życie. Wrocławscy wywiadowcy mając wszystkie istotne informacje, niezwłocznie rozpoczęli działania zmierzające do odnalezienia desperata. Ostatni ślad urywał się w okolicach Leśnicy.

Policjanci otrzymali informację od osoby bliskiej mężczyźnie, że 30-latek wyszedł z domu i kierował się do pobliskiego lasu. Mężczyzna w trakcie rozmowy telefonicznej powiedział też, że powoli traci świadomość z powodu zażytych leków i alkoholu. Nie chciał jednak powiedzieć, gdzie obecnie jest.

Liczyła się każda minuta. Nadzorujący akcją oficer dyżurny, rozdzielił podległe patrole, żeby przeszukać jak największą powierzchnię lasu, w jak najkrótszym czasie.

W trakcie dynamicznych działań i kontroli dość rozległego terenu, policjanci zauważyli mężczyznę, który wisiał na linie zaczepionej do drzewa.

Funkcjonariusze bezzwłocznie podbiegli do 30-latka. Jeden z policjantów przytrzymał mężczyznę, natomiast drugi szybko odciął sznurek. Mundurowi od razu przystąpili do reanimacji mężczyzny. W trakcie czynności ratowniczych, po krótkiej chwili wróciły czynności życiowe u 30-latka i zaczął samodzielnie oddychać.

Funkcjonariusze do czasu przyjazdu medyków monitorowali czynności życiowe mężczyzny. Trafił pod opiekę ratowników i został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Szybka i sprawnie przeprowadzona akcja policjantów oraz natychmiastowo udzielona pomoc pozwoliły na uratowanie ludzkiego życia.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony