Aktualności

Narkotyki warte milion złotych - policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę

Data publikacji 19.02.2019

Świdwińscy kryminalni wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej ze Szczecina zlikwidowali nielegalną plantację marihuany na terenie gminy Świdwin. Zabezpieczono ponad 500 krzaków konopi indyjskich i 15 kg świeżo pociętych liści marihuany o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych. Do policyjnego aresztu trafił 43-latek. Policjanci i prokurator wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. Może mu grozić kara nawet 8 lat więzienia.

Od jakiegoś czasu świdwińscy i szczecińscy policjanci pracowali nad sprawą uprawy konopi indyjskich, która miał prowadzić 43-latek ze Szczecina. Po zebraniu niezbędnych informacji postanowili złożyć wizytę plantatorowi. Mężczyzna przyłapany przy pielęgnacji krzewów był zaskoczony wizytą policjantów. Nielegalną szkółkę konopi wyposażoną w lampy służące do naświetlania roślin, system wentylacji i nawadniania założył w stodole na terenie swojego gospodarstwa. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Podczas przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych kryminalni zabezpieczyli ponad 500 krzaków konopi indyjskich i 15 kg świeżo pociętych liści marihuany oraz sprzęt do ich uprawy.

Zatrzymany mieszkaniec odpowie za prowadzenie nielegalnej uprawy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, do którego policjanci i prokurator wystąpili o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Szczecinie/ rk)

Powrót na górę strony