Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiedział, gdzie szukać - dzielnicowy przyszedł z pomocą 77-latkowi, który zgubił się w lesie

Data publikacji 19.02.2019

77-letni mężczyzna wybrał się na spacer do lasu, jednak z uwagi na zapadający zmrok i trudny teren nie potrafił znaleźć drogi do domu. Sytuacja stawała się niebezpieczna z uwagi na obniżająca się temperaturę. Z pomocą przyszedł mł. asp. Marcin Wichrowski – dzielnicowy z przywróconego w 2016 roku Posterunku Policji w Dobiegniewie, który doskonale znał okoliczne tereny leśne. Zmęczonego i wystraszonego, ale już bezpiecznego mężczyznę dzielnicowy odwiózł do domu.

Dzięki pracy dzielnicowych udaje się rozwiązać wiele skomplikowanych spraw kryminalnych, pomagać osobom dotkniętym przemocą domową, czy odnajdywać osoby zaginione. Nie przez przypadek dzielnicowy nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. To często do niego trafiamy szukając pomocy ze strony Policji.

Również dzięki pracy dzielnicowego udało się pomóc schorowanemu 77-latkowi, który w piątek (15 lutego) wybrał się na spacer do lasu. Sytuacja miała miejsce w gminie Dobiegniew. Mężczyzna około południa pojechał do lasu motorowerem i pozostawił go na jednej z leśnych ścieżek. Kiedy postanowił pospacerować, stracił orientację i nie potrafił odnaleźć drogi powrotnej. Przez kilka godzin nie było z nim żadnego kontaktu. Dlatego rodzina powiadomiła Policję o niebezpiecznej sytuacji. W poszukiwania zaangażowano m.in. dzielnicowego, który jak niewielu zna obszar, na którym doszło do zaginięcia. Z uwagi na zapadający zmrok i obniżająca się temperaturę sytuacja stawała się bardzo poważna. Na szczęście dzielnicowy przywróconego w 2016 roku Posterunku Policji w Dobiegniewie– mł. asp. Marcin Wichrowski doskonale zna okoliczne lasy i wiedział, gdzie najprawdopodobniej znajduje się 77-latek. Kiedy policjant sprawdzał jedno z takich miejsc, zaginiony zauważył światła radiowozu i doszedł do drogi. Tutaj czekała na niego pomoc. Mimo, że nie doznał żadnych obrażeń nie był w stanie o własnych siłach wsiąść na motorower. Dlatego dzielnicowy zawiózł 77-latka do domu i przekazał rodzinie. Tym razem pomoc przyszła w samą porę. Policjanci przypominają jednak, aby wybierając się do lasu być ostrożnym, informować rodzinę o miejscu, gdzie się wybieramy i zabierać ze sobą telefon.

Mł. asp. Marcin Wichrowski w przeszłości wielokrotnie dawał przykład profesjonalizmu i zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu strzelecko - drezdeneckiego:

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim/ rk)

Powrót na górę strony