Łódzka policjantka najlepszą zawodniczką międzynarodowego turnieju

Data publikacji 20.02.2019

W dniach 15-17 lutego 2019 roku w łotewskim Salaspils Rygi odbył się Międzynarodowy Turniej Taekwon-do LATVIANCUP 2019. W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników z 26 klubów reprezentujących 9 państw. Nasz kraj w swoich barwach klubowych w kategorii seniorów reprezentowała sierż. sztab. Marta Mysur z KWP w Łodzi, która podbiła turniej zdobywając na nim 3 złote i jeden srebrny medal, a także puchar najlepszej zawodniczki turnieju.

Sierż. sztab. Marta Mysur z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi startowała na wspomnianych zawodach w 4 konkurencjach. Na początku wygrała rywalizację układów stopni mistrzowskich, a następnie wraz z koleżanką klubową Martyną Pietrzeniec dołożyła złoto w konkurencji walki aranżowanej. Nasza koleżanka była także bezkonkurencyjna w kategorii walk - 62 kg pokonując m.in. w finale reprezentantkę gospodarzy turnieju. Na koniec Marta zdobyła srebrny medal w technikach specjalnych. Jej ogromny sukces zaowocował tym, iż została ona najlepszą zawodniczką turnieju.

Przed naszą koleżanką najważniejsze imprezy krajowe i ostatnie weryfikacje do kadry narodowej taekwon-do, którą mamy nadzieję zasili i wystąpi z jej ramienia na Mistrzostwach Świata w Niemieckim Inzell.