Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny zlokalizował, policjanci odnaleźli kobietę będącą w depresji

Data publikacji 20.02.2019

Oficer dyżurny i policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach podjęli błyskawiczną i skuteczną interwencję w celu odnalezienia kobiety znajdującej się w depresji, która zamierzała targnąć się na własne życie. Dzięki profesjonalnym działaniom 35-letnia mieszkanka Brzeszcz w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 15.02.2019 r., na terenie Gminy Brzeszcze. Tuż po godzinie 10.00 dyżurny komisariatu Policji otrzymał zgłoszenie od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące kobiety znajdującej się w miejscowości Skidziń, która groziła samobójstwem. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci, natomiast dyżurny podjął próbę nawiązania kontaktu z kobietą. Początkowo nikt nie odbierał, lecz kolejne próby połączenia przyniosły zamierzony efekt i dyżurny w słuchawce usłyszał damski roztrzęsiony i zapłakany głos. Rozmawiając spokojnie dyżurny ustalił, że jest to 35-letnia mieszkanka Brzeszcz, po czym zaczął odwodzić ją od jej decyzji, proponując pomoc i wsparcie specjalistów. Następnie ustalił, że kobieta przebywa w jednym z kompleksów leśnych. Dyżurny utrzymując telefoniczny kontakt z kobietą jednocześnie przekazywał informacje na temat jej lokalizacji policjantom, którzy już rozpoczęli poszukiwania. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze na leśnej drodze zauważyli samochód marki Fiat, w którym siedziała 35-latka. Dostrzegli również, że w pojeździe na siedzeniu pasażera obok damskiej torebki znajdował się sznur, przy pomocy którego kobieta chciała pewnie targnąć się na życie. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, którzy zabrali 35-latkę do szpitala. Jak ustalili policjanci, powodem dla którego chciała ona popełnić samobójstwo były problemy rodzinne.

Policjanci niejednokrotnie pomagają osobom w trudnych sytuacjach życiowych, najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków udzielających wsparcia w kryzysie. Przypominamy,  że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji m.in. powiatowe centrum pomocy rodzinie, ośrodek interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie  psychologiczne,  których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie.

(KWP w Krakowie)

Powrót na górę strony