Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl.: Policjanci zlikwidowali "dziuplę samochodową" oraz odzyskali skradzione auta

Data publikacji 20.02.2019

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Terespolu odzyskali dwa kradzione samochody oraz ujawnili „dziuplę samochodową”. W działaniach wspierali ich kryminalni z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. Zabezpieczone mienie zostało oszacowane na kwotę ponad 600 tys. zł. Do sprawy zatrzymane zostały trzy osoby w wieku 37-67 lat.

    Policjanci bialskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej ustalili, że 67-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, posiada samochód pochodzący z kradzieży. Na miejscu potwierdzili informacje oraz zabezpieczyli wartą około 70 tys. zł  toyotę yaris, skradzioną na terenie Hiszpanii.

Skradzione auto.

   Tego samego dnia funkcjonariusze weszli również na teren jednej z posesji na terenie powiatu siedleckiego, gdzie ujawnili tzw. „dziuplę samochodową”. Tam zabezpieczyli kolejną toyotę, także pochodzącą z kradzieży. Ujawnili również części samochodowe m.in. silniki i skrzynie biegów do aut marki: Toyota, Citroen, Renault oraz Ford, w większości bez znaków identyfikacji.

Silniki samochodowe.

   Wczoraj żmudna praca śledczych pozwoliła na zabezpieczenie części. Wstępne ich sprawdzenie potwierdziło, że zostały wymontowane z samochodów  skradzionych w ciągu ostatnich trzech lat z terenu Europy. W działaniach bialskich policjantów wspierali też funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Silniki samochodowe z kradzieży.

Wartość zabezpieczonego mienia oszacowana została na kwotę ponad 600 tys. zł. Do sprawy zatrzymani zostali trzej mężczyźni w wieku 37-67-lat. Zarówno użytkownik skradzionego auta jak też dwaj mieszkańcy Siedlec zatrzymani na terenie posesji. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

BSP.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.8 MB)

Powrót na górę strony