Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skalscy policjanci ugasili pożar i uratowali 90-letnia staruszkę

Data publikacji 21.02.2019

We wtorek 19 lutego br., około północy dyżurny Komisariatu Policji w Skale został powiadomiony o pożarze, do którego doszło w domu jednorodzinnym w gm. Sułoszowa. Wówczas w domu przebywały cztery osoby dorosłe oraz troje dzieci: 5 i 3-letnie oraz miesięczne niemowlę.

Po przybyciu na miejsce, policjanci ujrzeli duże, gęste zadymienie oraz wydobywający się ogień z okna jednego z pomieszczeń parterowych. Do ich przyjazdu troje dorosłych wraz z dziećmi opuściło dom, jedynie na piętrze pozostała 90-letnia kobieta, która ze względu na wiek i schorzenia nie mogła sama opuścić budynku. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o ewakuacji staruszki. Wspólnie z jednym z domowników weszli do zadymionego domu i wynieśli 90-latkę. Gdy już wszyscy byli bezpieczni, mundurowi przystąpili do gaszenia źródła pożaru, którym okazało się pomieszczenie kotłowni. Z mieszkańcami domu, za pomocą wiader z wodą, którą pobierano z przydomowego pomieszczenia gospodarczego, ugasili ogień.

Na miejsce przybyli strażacy, którzy przystąpili do dalszych czynności, związanych m.in. z likwidacją zadymienia i ustaleniem przyczyny pożaru, która na chwilę obecną nie jest znana.

Na szczęście dzięki szybkim i sprawnym działaniom naszych mundurowych podczas pożaru nikt nie ucierpiał.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony