Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 21.02.2019

Oświęcimscy policjanci wspólnie z celnikami zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. Jak ustalili operacyjnie kryminalni, właściciel salonu nie posiadał koncesji ani wymaganego zgłoszenia na prowadzenie tego typu działalności. Maszyny zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie. Teraz ich właściciel odpowie za naruszenie ustawy o grach hazardowych, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia oraz grzywna w kwocie 100 tys zł. od każdego automatu.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wiedzieli, że właściciel jednego z lokali w Chełmku może posiadać automaty do gier hazardowych, na które nie posiada wymaganej koncesji. Wobec czego policjanci, nawiązując współpracę z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego postanowili odwiedzić to miejsce.

Ich ustalenia okazały się trafne. Na miejscu ujawnili kilka niezarejestrowanych automatów, przystosowanych do nielegalnych gier. Ich właściciel faktycznie nie posiadał wymaganego zezwolenia ani dokumentów potwierdzających zgłoszenie tego typu działalności. Wszystkie maszyny zostały zabezpieczone i przewiezione do depozytu celnego, jako dowód w prowadzonym w tej sprawie dochodzeniu.

Teraz posiadacz automatów odpowie za urządzanie gier hazardowych bez koncesji i bez dokonania wymaganego zgłoszenia, za co według polskiego prawa grozi mu kara do 3 lat więzienia oraz grzywna w kwocie 100 tys zł. od każdego automatu.

(KWP w Krakowie/ rk)

  • automaty zabezpieczone przez policjantów
  • automaty zabezpieczone przez policjantów
Powrót na górę strony