Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia była o krok – policjanci uratowali życie mężczyzny

Data publikacji 21.02.2019

Dzięki szybkiej informacji, doskonałemu współdziałaniu i profesjonalizmowi policjanci z Sulechowa uratowali człowieka, który próbował targnąć się na swoje życie. Mundurowi znaleźli mężczyznę z raną brzucha, którą zabezpieczyli i kontrolowali jego funkcje życiowe do przyjazdu karetki pogotowia. Również ważna była spokojna rozmowa z pokrzywdzonym, która pozwoliła uspokoić emocje mężczyzny.

W nocy z wtorku na środę (19 / 20 lutego) dyżurny komisariatu Policji w Sulechowie odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dyspozytor poinformował o telefonie od mężczyzny, który zagroził, że jeżeli nikt do niego nie przyjedzie to odbierze sobie życie. Z relacji dyspozytora wynikało, że mężczyzna jest zdesperowany i chce sobie zadać rany nożem. Dyżurny komisariatu, asp. szt. Paweł Drubka natychmiast wysłał pod wskazany adres patrol policjantów – sierż. szt. Michała Kozłowskiego i sierż. szt. Piotra Ciesielskiego. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali mężczyznę siedzącego na łóżku z widoczną raną brzucha. Przed przyjazdem Pogotowia Ratunkowego mundurowi zabezpieczyli ranę środkami opatrunkowymi i cały czas kontrolowali jego funkcje życiowe. W rozmowie z policjantami mężczyzna skarżył się na inne dolegliwości zdrowotne, powiedział, że próbował targnąć się na swoje życie, bo nikt mu nie chciał pomóc. Policjanci spokojną rozmową uspokoili emocje mężczyzny i przekazali go pod opiekę załodze medyków, która zabrała rannego do szpitala.

Ta nocna interwencja była trudna dla policjantów, ale jednocześnie z rodzaju tych dających największą satysfakcję i świadomość, że dzięki swojemu zaangażowaniu oraz szybkości działania świetnie wykonali najważniejsze zadanie - uratowali ludzkie życie. To kolejni lubuscy policjanci, którzy wypełnili słowa policyjnej roty: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia….”. Dla policjantów to nie tylko deklaracja – to codzienna żmudna praca i pomoc obywatelom w trudnych sytuacjach życiowych – czasem w bardzo tragicznych okolicznościach.

(KWP w Gorzowie Wlkp.)

 

Powrót na górę strony