Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego

Data publikacji 20.01.2005

w przeprowadzonej wczoraj po południu w Warszawie akcji, odebrali przestępcom z tzw. „grupy mokotowskiej” około 20 kilogramów amfetaminy.

Policjanci z warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego w przeprowadzonej wczoraj po południu w Warszawie trzyfazowej akcji, odebrali przestępcom z tzw. „grupy mokotowskiej” około 20 kilogramów amfetaminy. Zatrzymano 3 mężczyzn i jedną kobietę. Jest to kolejna operacja antynarkotykowa Centralnego Biura Śledczego, po wcześniejszym zatrzymaniu Mirosława K. z 10 tysiącami tabletek „niepamięci”, wymierzona w narkotykowe biznesy „grupy mokotowskiej”.
Wczoraj po południu na ulicy Banacha nie umundurowani policjanci z CBŚ błyskawicznie, na oczach wracających z pracy do domów warszawiaków, zatrzymali samochód Renault Megane, w którym podróżował Artur W. i Luiza Z.. Na tylnym siedzeniu samochodu policjanci CBŚ znaleźli torbę z 7 kilogramami amfetaminy. W tym samym czasie druga grupa operacyjna błyskawicznie zatrzymała w podziemnym parkingu przy ulicy Sierpińskiego Andrzeja B., który próbował wejść do zaparkowanego samochodu Opel Astra. Nie zdążył nawet wejść i ukryć 10 kilogramów amfetaminy, które przy sobie posiadał. Został natychmiast zakuty w kajdanki i zatrzymany. Inna grupa operacyjna niemal w tym samym czasie błyskawicznie weszła do domu w bloku przy ulicy Sierpińskiego i zatrzymała zaskoczonego kompletnie Roberta W. Policjanci CBŚ znaleźli w mieszkaniu ponad 2 kilogramy amfetaminy, 7 tys. 300 dolarów, złoty zegarek, odczynniki chemiczne, wagi do porcjowania amfetaminy.
W sumie policjanci CBŚ odebrali przestępcom koło 20 kilogramów amfetaminy o wartości ponad 600 tys. złotych, licząc w cenie tzw. „działek ulicznych”, rozprowadzanych wśród konsumentów. Jak wynika z obecnych informacji amfetamina miała trafić na rynek warszawski oraz okolic stolicy.
Odbieranie przestępcom narkotyków to przede wszystkim podcinanie grupom przestępczym możliwości inwestowania ogromnych pieniędzy w nieruchomości, rynek rozrywkowy, broń, konsekwentne przeciwdziałanie dalszemu rozwojowi.

Powrót na górę strony