Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Niespełna 3-letnie dziecko traciło oddech i przytomność - policjanci pomogli w porę dotrzeć do szpitala

Data publikacji 22.02.2019

Mrągowscy policjanci kolejny raz udowodnili, że wiedzą, jak zachować się w sytuacjach wymagających szybkiej i zdecydowanej reakcji. Tym razem pospieszyli z pomocą niespełna 3-letniemu dziecku, które wymagało natychmiastowej pomocy lekarza. Liczyła się każda sekunda. Na szczęście chłopiec w porę trafił do szpitala.

sierż. szt. Łukasz Wojciechowski i sierż. szt. Mariusz WięcekPolicjanci z mrągowskiej „patrolówki” sierż. szt. Mariusz Więcek i sierż. szt. Łukasz Wojciechowski pełnili wczoraj służbę na terenie miasta. Około godziny 19.30 zatrzymali radiowóz na czerwonym świetle na skrzyżowaniu ulicy Mrongowiusza z Brzozową w Mrągowie. Za nimi zatrzymało się osobowe volvo, jednak po krótkiej chwili auto podjechało z boku policyjnego pojazdu. Bardzo zdenerwowany pasażer z dzieckiem na ręku powiedział, że jego syn „odchodzi” i poprosił o pomoc w szybkim dotarciu do miejscowego szpitala.

Ze względu na zagrożenie życia funkcjonariusze natychmiast włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i sprawnie eskortowali pojazd do placówki medycznej. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ niespełna 3-latek tracił oddech i przytomność. W takiej sytuacji liczyła się każda sekunda.

Na szczęście dziecko w porę trafiło do szpitala, gdzie uzyskało fachową pomoc.

 

Film Pilotaż auta do szpitala ulicami Mrągowa

Opis filmu: Policjanci pilotują auto z chorym dzieckiem do szpitala ulicami Mrągowa

Pobierz plik Pilotaż auta do szpitala ulicami Mrągowa (format mp4 - rozmiar 11.18 MB)

 

dk/in

Powrót na górę strony