Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza w tym roku zbiórka krwi już za nami. Pomogliśmy 7-letniej Marcie oddając niemal 10,5 litrów krwi

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu zorganizował pierwszą w tym roku honorową zbiórkę krwi w ramach „Życiodajnego krwioobiegu". Mundurowi i pracownicy cywilni tym razem wsparli też inne dwie akcje: „Nasza krew - nasza ojczyzna”, którą zapoczątkowali funkcjonariusze Straży Granicznej oraz wspólnie z ratownikami medycznymi i radomskimi strażakami pomogli ciężko chorej 7-letniej Marcie. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę lekarzy i pielęgniarek z radomskiego Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha.

Była to pierwsza w tym roku zbiórka krwi. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu, Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu, a których wsparli strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej miasta Radomia oraz ratownicy medyczni z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Już stało się tradycją, że krew jako pierwsi oddali policjanci z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu. Krew oddali także przedstawiciele innych wydziałów KWP oraz KMP w Radomiu. W sumie krew oddały 23 osoby, tym sposobem bank krwi wzbogacił się o cenne niemal 10,5 litrów. Na wszystkich krwiodawców czekały także słodkie niespodzianki. Cześć z zebranej dzisiaj krwi trafi do ciężko chorej 7-letniej Marty Malewicz oraz innych dzieci z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

 

NSZZP Radom/Zespół Prasowy

Powrót na górę strony