Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził podłożeniem bomb w urzędach państwowych. W mieszkaniu miał prekursory materiałów wybuchowych

Policjanci z Częstochowy przy współpracy ze śledczymi z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz śląskimi antyterrorystami zatrzymali 67-latka w związku z podejrzeniem wytwarzania przez niego materiałów wybuchowych. Jak się okazało, mężczyzna w mieszkaniu posiadał środki służące do konstrukcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z własnoręcznie wytworzonymi, metalowymi nabojami. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli substancje, które zostaną wysłane do badań. Ponadto jak ustalono mężczyzna wcześniej groził, że podłoży bomby w urzędach państwowych.

67-letni mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany przez policjantów wczoraj w swoim mieszkaniu. Mundurowi znaleźli w mieszkaniu mężczyzny środki mogące służyć do konstrukcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z własnoręcznie skonstruowanymi, metalowymi przedmiotami w kształcie pocisków. Prekursory materiałów wybuchowych oraz amunicja zostaną poddane badaniom. W czynnościach prowadzonych w mieszkaniu 67-latka współpracowali policjanci z Częstochowy oraz z katowickiej komendy wojewódzkiej. Śledczy oraz policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Częstochowy pracowali z kryminalnymi oraz mundurowymi z laboratorium kryminalistycznego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, oraz z pirotechnikami z katowickiego samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego. Ponadto jak ustalono, mężczyzna wcześniej groził, że podłoży bomby w urzędach państwowych.
Czynności w sprawie trwają. Za posiadanie materiałów wybuchowych lub substancji, która może zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób, grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.13 MB)

Powrót na górę strony