Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna krew dla wszystkich

27 litrów krwi oddali policjanci Szkoły Policji w Słupsku podczas kolejnej akcji promującej honorowe krwiodawstwo. Duże zaangażowanie policjantów to także poczucie odpowiedzialności i służby na rzecz innych zgodnie z hasłem „Pomagamy i chronimy”.

71 policjantów, którzy zgłosili się do Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, zgodnie podkreślało, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa. Była to też ogromna satysfakcja, ponieważ oddana krew może w niektórych przypadkach uratować ludzkie życie.

Młodzi policjanci, którzy zdecydowali się na oddanie krwi, w dużej części zrobili to po raz pierwszy. Jest przy tym wiele emocji, gdyż policyjna młodzież, nie zawsze wie, że oddanie krwi nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem. Po pierwszej chwili strachu na twarzy policjantów maluje się satysfakcja, że również w ten sposób można służyć innym ludziom.

Oddający krew, w większości nie wskazywali konkretnych odbiorców, chcą by życiodajny płyn wykorzystywany był tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia potrzebują go najbardziej - to również ustawowe zadania policji: nieść pomoc oraz chronić życie i zdrowie. Akcję koordynowali policjanci z Klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku.

Film Krew młodych policjantów

Pobierz plik Krew młodych policjantów (format mp4 - rozmiar 9.7 MB)

Wideo w wyższej rozdzielczości - kliknij tutaj.

Powrót na górę strony