Aktualności

Za kratki trafił kolejny członek narkotykowego gangu

Krakowscy kryminalni zatrzymali kolejnego podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Według ustaleń śledczych, 33-latek zajmował wysoką pozycję w strukturze gangu, w której skład wchodzili pseudokibice jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna zatrzymany w środę przez kryminalnych z VIII Komisariatu Policji w Krakowie na terenie Bieżanowa mógł zajmować wysoką pozycję w hierarchii zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Policjanci ustalili, że w jej skład wchodzili także pseudokibice jednego z krakowskich klubów piłkarskich. 33-latek jest 29 podejrzanym zatrzymanym w tej sprawie. Kryminalni udowodnili, że mężczyzna wprowadził na czarny rynek, co najmniej 1450 g nielegalnego suszu. Narkotyki trafiały głównie do odbiorców z Krakowa oraz ościennych powiatów. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie 12 500 zł.

Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 12 lat więzienia. Na wniosek policjantów i prokuratora krakowski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce we wrześniu 2018 r. Wówczas wśród podejrzanych znalazły się zarówno osoby stanowiące trzon zorganizowanej grupy przestępczej, dilerzy, jak i ich detaliczni klienci. Zarzuty usłyszało kilkunastu amatorów środków odurzających.

(KWP w Krakowie/ rk)

https://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/policjanci-z-viii-komisariatu-policji-w-krakowie-rozbili-zorganizowana-grupe-przestepcza

http://komisariat8.krakow.malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/krakowscy-policjanci-zatrzymali-kolejnych-11-czlonkow-gangu-narkotykowego-1

 

Powrót na górę strony